21:52 - 18 Gusht 2022

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së Ligës së Konferencës ndërmjet Shkupit dhe Ballkani.

Dy gola u realizuan brenda 45 minutave ta para.

Vendasit kaluan të parët në epërsi në minutën e 19’ me golin e Adetunjit, por kampioni i Kosovës dha përgjigje të shpejtë duke barazuar rezultatin pas vetëm katër minutave (23’).

Pjesa e dytë pritet të jetë edhe më e mirë dhe e paparashikueshme.