×
 • Kulturë
 • Show / Kulturë

  Më 6 qershor hapet edicioni i 23-të i Panairit të Librit “Prishtina 2023”

  Insajderi
  30 May 2023 - 22:55

  Edhe pak ditë na ndajnë nga hapja e Panairit të Librit “Prishtina 2023.

  Me moton “Libri triumfon”, me 6 qershor hapet edicioni i 23-të i Panairit të Librit, i cili organizohet nga Shoqata e Botuesve të Kosovës dhe mbështetet nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

  Këtë vit marrin pjesë rreth 100 botues nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia e Veriut dhe Diaspora. Numri i titujve të rinj – rreth 2000. Numri i titujve të viteve të fundit – rreth 6000.

  Panairi do të jetë i hapur për vizitorë çdo ditë nga 9:00-20:00. Panairi do të mbyllet më 11 qershor në orën 18:00. Do të jenë të pranishëm shkrimtarë ndërkombëtarë e kombëtarë, profesionistë të librit, botues, përkthyes e librarë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark