×
 • Showbiz
 • Show

  ‘’Më kanë përdhunuar kur isha i vogël’’, babai i banorit të ‘’Big Brother’’ rrëfen historinë e trishtë

  Insajderi
  28 January 2023 - 16:25
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Fjalia ‘’ figurat publike janë njerëz pa kompekse’’ duket se nuk vlen për të gjithë të famshmit. Dhe pse, njerëzit e njohur nga populli sidomos artistët kanë thyer shumë tabu nëpërmjet artit të tyre, kur vie puna të flitet për eksperiencat e tyre seksuale sikur ‘’macja ua përpi gjuhën’’.

  Por diferencën në mesin e tyre e ka bërë këngëtari Robert Aliaj, i njohur ndryshe edhe si babai i Kristit, garuesit në show-in televiziv Big Brother Vip Albania.

  Ai ka rrëfyer për eksperiencën e tij të parë seksuale të cilën e ka cilësuar si dhunim.

  Aliaj ka thënë se kur ishte vetëm 16 vjeç, një grua e ftuar si mysafire në dasmën në të cilin edhe ai ishte I ftuar e kishte marrë dhe e kishte dërguar në një vend panjerëz ku edhe e kishte dhunuar seksualisht.

  “Tek Zogu i Zi isha i ftuar në një dasëm me familjen. Një zonjë aty më tërhoqi vëmendjen dhe më çoi tek shkolla e partisë që ishtë përballë. Në një moment aty u gjeta në bar, e mbaj mend sipër meje ajo ishte e eksituar. Nuk kam pasur trauma, por kjo nuk përjashton që është përdhunim”, ka deklaruar artisti.

  Ndryshe, dhunim seksual konsiderohet çdo veprim i natyrës seksuale që kryhet pa miratimin e palëve të përfshira.

  Përjashtim rasteve kur individi është nën 18 vjeç edhe nëse aktet seksuale kryhen me miratimin e tij apo saj, prap konsiderohet si dhunë seksuale.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark