19:08 - 15 Shtator 2021

Një plan perfekt për grabitjen e një banke në mes të Athinës, që të kujton paksa serialin e famshëm La Casa de Papel.

Mediat greke publikuan pamje nga brenda bankës ku 2 persona të armatosur duken që kërënojnë personelin me armët e tyre kallashnikov.

Dy grabitësit morën nga banka 11 mijë euro dhe për arratisjen përdorën si karrem një grua.

Në pamje, ata shihen se kanë mbuluar fytyrën me maskë anti-COVID dhe janë veshur thjeshtë. Kujtojmë se grabitja, e ngjashme me ato të filmave, ka ndodhur rreth orës 11:35 sipas asaj lokale në qendër të Athinës.

Dy autorët hynë në bankë, nxorën kallashnikovët dhe terrorizuan punonjësit dhe klientët.