×
 • Lajme
 • Insajderi

  “Më telefononte e më dërgonte mesazhe kërcënuese”, ish-studenti rrëfen përvojen me Bekim Bejtën

  Insajderi
  21 April 2023 - 19:51

  Më datë 30 mars, Gazeta Insajderi ka publikuar disa ankesa të studentëve të degës “Gjuhë dhe Letërsi Angleze” drejtuar Këshillit të Etikës në Universitetin e Prishtinës kundrejt profesor Bekim Bejta.

  Pas lajmeve ekskluzive të Insajderit me student të këtij departamenti dhe publikimit të audioincizimit ku dëgjohej Bejta duke ofenduar e kërcënuar studentet, Senati i Universitetit e kishte supsenduar përkohësisht profesorin.

  Por studentët duan që Bejta të përjashtohet një herë e përgjithmonë. Të njejtën dëshirë e ka edhe ish-studenti, Egzon Arifi.

  Ai në një intervistë ekskluzive për Insajderin ka rrëfyer eksperinecën e tij me profesor Bejtën.

  Ku mes tjerash ka deklaruar se pasi që Bejta është suspenduar ai do  t’i rikthehet studimeve.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark