×
 • Sport
 • Sport

  Mediat serbe e quajnë skandaloz vendimin e UEFA-s për Kosovën

  Insajderi
  04 March 2016 - 14:57
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Shumica prej tyre nuk e kanë mirëpritur vendimin e UEFA-s. Portali serb “Happytv” e ka përshkruar si skandaloz këtë hap që ka marrë UEFA-ja.

  “Skandaloze: Votohet për pranimin e Kosovës në UEFA më 3 maj!”, shkruan sajti serb “Happytv”, e cila e përshkruan si të pakuptimtë këtë vendim, raporton Insajderi.

  serbi2

  Në shumicën e sporteve kolektive dhe individuale federatat kosovare janë pranuar në ato përkatëse ndërkombëtare, vetëm futbolli kishte hasur në një kundërshtim të madh nga pala serbe meqenëse është sporti më i populluar në botë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark