17:22 - 12 Nëntor 2018

Brenda një viti Bashkimi Evropian, po dëshiron që të arrihet marrëveshja ndërmjet Kosovë dhe Serbisë.

Kështu të paktën raporton sot agjencia serbe e lajmeve Tanjug.

Burimet e kësaj agjencie thonë se do të bëhet punë e madhe, që marrëveshja finale të arrihet vitin e ardhshëm, transmeton Gazeta Insajderi.

“Ne do të bëjmë gjithçka në vitin që ka mbetur që të arrijmë deri të normalizimi i gjithëmbarshëm i raporteve, por nuk jemi të vetmit nga të cilët varet kjo”, i është tanjugut nga burime diplomatike në Bruksel.

Takimi i fundit që e patën Thaçi dhe Vuçiq ishte të premten.

Një datë e re për takimin mes tyre ende nuk është bërë e ditur. /Insajderi.com