×
 • Sport
 • Sport

  Meha fiton derbin e shqiptarëve në Turqi

  Insajderi
  27 February 2016 - 15:15
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Konyaspori ka mposhtur në udhëtim Mersinin, ndërsa për 90 minuta ka pasur një derbi shqiptarësh në fushë, pasi Alban Meha dhe Loret Sadiku kanë zhvilluar 90’ minuta në fushë.

  Mersini i Sadikut ka luajtur për 75’ minuta me një lojtar më pak, pasi Gekcek është ndëshkuar me kartonin e dytë të verdhë.

  Pjesa parë është mbyllur në barazim ndërsa në të dytën skuadra e Mehës, Konyaspor, arriti dy herë rrugën e rrjetës dhe regjistrojë fitore të pastër 0-2.

  Me këtë fitore Konyaspori është ngjitur në vendin e tretë momentalisht, me 40 pikë. Ndërsa, Mersini mbetet në vendin e parafundit me 17 pikë, dhe rrezikon shumë rënien nga kategoria.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Insporti
  18 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark