×
 • Sport
 • Sport

  Mesfushori i Chelseat njofton largimin – drejt transferimit te City

  Insajderi
  08 June 2023 - 17:30

  Mateo Kovacic është në kombëtaren e Kroacisë për finalet e Nations League  dhe në deklaratat në vendin e tij ka paralajmëruar largimin nga Chelsea.

  Mesfushori kroat bëri një autokritikë të ashpër për sezonin e vështirë të ‘bluve’ këtë vit, por ai nuk u ndal me kaq, teksa ndër të tjera tha se të gjithë flasin se do të largohet nga londinezët.

  “Kam një kontratë njëvjeçare me Chelsean dhe ky sezon ka qenë shumë i keq. Gjithçka tregon se pas pesë vitesh do të ndryshoj ekip, por në futboll gjithçka mund të ndodhë. Për momentin jam i fokusuar me Kroacinë për Natinos League,”- tha mesfushori kroat i Chelseat.

  Manchester City ka qenë mjaft i interesuar për Kovacic. Anglia dyfishohet si destinacioni i ardhshëm më i mundshëm i kroatit. Mirëpo, Kovacic ka folur shumë mirë për skuadrën e Guardiolës.

  “Manchester City është një ekip i lartë dhe për mua ata e meritojnë të jenë në finalen e Champions League. Kjo është ajo që duhet të them. Vera është e gjatë, do të shohim se çfarë do të ndodhë,”- tha Kovacic për ‘Citizens’.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark