×
 • Sport
 • Sport

  “Messi është gjeni ndërsa Ronaldo është ikonë e futbollit modern”

  Insajderi
  04 March 2016 - 16:59
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Braziliani që e kishte fituar topin e artë në vitin 2007, ka deklaruar se Messi është një gjeni i futbollit, ndërsa portugezin Ronaldo e ka cilësuar si ikonë të futbollit modern.

  “Është e vërtetë se Messi dhe Cristiano janë dy futbollistë fenomenal. Messi është një gjeni ndërsa Ronaldo është një lloj legjende e futbollit modern”, ka thënë Kaka në një intervistë për magazinën algjeriane, Le Buteur.

  Kaka dhe Ronaldo kanë luajtur së bashku tek Real Madridi për tre vite me rradhë, periudhë në të cilën fituan tre trofe me klubin mbretëror.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark