09:05 - 22 Janar 2016

Leo Messi është rikthyer të stërvitet me grupin sot, pas një problemi që pati në muskuj, dhe sipas gjitha gjasave ai do të jetë i gatshëm për ndeshjen që Barcelona e zhvillon në fundjavë ndaj Malagas.

Superylli argjentinas pësojë një lendim muskular të dielën, dhe nuk ishte i gatshëm për sfidën e parë të çerek-finalës së kupës së mbretit, te mërkurën, por tani është rikthyer plotësisht.

Messi e zhvilloi stërvitjen së bashku me të gjithë skuadrën, përveç Alex Vidal, i cili e përfundojë para kohe sfidën e fundit ndaj Bilbaos përshkak të nje problemi me lëndim.