×
 • Sport
 • Sport

  Messi vazhdon të mbajë inat me Ronaldon? Veprimi i tij do t’iu befasojë

  Insajderi
  28 November 2023 - 16:57

  Lionel Messi e ka larguar nga lista e ndjekësve Alejandro Garnachon për shkak të qëndrimit të yllit të Manchester United për Cristiano Ronaldon, ka thënë Rio Ferdinad.

  Garnacho ka marrë vëmendjen e të gjithë komunitetit sportiv amebanë botë pas golit të tij sensacional me gërshërë të dielën ndaj Evertonit në “Goodison Park”.

  Adoleshenti në mënryë akrobatike arriti ta mposhtë Jordan Pickford i cili mbeti pa zgjidhje pas asaj goditje dhe më pas performoi festimin ikonik të Cristiano Ronaldos.

  Garnacho njihet si një person i cili shpreh haptasi admirimin që ka për Ronaldon ku edhe e ka pranuar publikisht se pesë herë fituesi i Topit të Artë është idhulli i tij.

  Ka qenë ish-mbrojtësi i United, Rio Ferdinand ai i cili ka thënë se Messi e ka larguar nga lista e ndjekësve Garnachon në rrjetet sociale, për shkak të mbështetjes së tij për Ronaldon.

  “A e dini se çfarë më pëlqen më së shumti rreth tij? Atij nuk i intereson për asgjë. Garnacho më tha se Messi e ka larguar nga lista e ndjekësve vetëm sepse ai nuk e mbanë sekret faktin që e pëlqen Ronaldon”, ka thënë Ferdinand në podkastin ‘Vibe with Five’. /Telegrafi/

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Sport
  26 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark