×
 • Sport
 • Sport

  Milan merr fitore të madhe kundër PSG, mban gjallë shpresat për kualifikim

  Insajderi
  07 November 2023 - 23:03
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Milani ka shënuar fitore në ndeshjen vendimtare për fatin e tij në Ligën e Kampionëve kundër Paris Saint-Germainit, në kuadër të xhiros së katërt në Grupin F.

  “Rossonerët” triumfuan 2:1 me përmbysje në rezultat kundër Paris Saint-Germainit, në stadiumin “San Siro”.

  Ishte mbrojtësi Skriniar që zhbllokoi shifrat në minutën e nëntë, në të mirë të Paris Saint-Germainit.

  Megjithatë, epërsia e mysafirëve nga Franca zgjati vetëm tre minuta, pasi Leao shënoi supergol për t’i barazuar shifrat.

  Pesë minuta pasi nisi pjesa e dytë, sulmuesi Olivier Giroud u përkujdes të përmbyste rezultatin me golin e dytë për Milanin.

  Deri në fund, dy skuadrat tentuan golin, por në fund pikëve të plota iu gëzua Milani.

  Me këtë fitore, Milani ngritet në pozitën e tretë me pesë pikë, një më pak se Paris Saint-Germaini dhe dy më pak se Dortmundi lider. I fundit në grup është Newcastle me katër pikë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark