×
 • Sport
 • Sport

  Milani kërkon mesfushorin e Aston Villas

  Insajderi
  09 March 2016 - 15:33
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Aston Villa gjendet në vendin e fundit në tabelë dhe me shumë mundësi do të bie nga Premier Liga, e kjo pritet të sjellë një eksod të futbollistëve kryesor nga klubi me bazë në Birmingham.

  Këtë avantazh pritet ta shfrytëzoj gjiganti italian, Milan, të cilët janë të interesuar për mesfushorin francez të Villas, Jordan Veretout.

  Sipas raportimeve nga mediet italiane Veretout është futbollisti i parë që do të largohet nga Villa, dhe atë pritet ta përcjellin edhe Agbonlahor, Lescott dhe Gueye.

  23-vjeçari u transferua në Angli gjatë verës së kaluar nga Nantesi për një shumë prej 8 milionë eurosh.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark