22:59 - 21 Janar 2022

Norwichi ka trefishuar epërsinë 0:3 ndaj Watfordit, me autogolin e shënuar nga Kucka.

Në golin e dytë të Norwich, ishte një aksion i ndërtuar mirë, derisa meritat kryesore i shkojë futbollistit të Kosovës, Milot Rashicës, i cili asistoi bukur në zonë dhe me kokë shënoi Sargent.

Pas golit të tretë për Norwichin, duket se për klubin e lojtarit të Përfaqësueses së Kosovës, tre pikëshi i dytë me radhë, nuk do të vihet në pikëpyetje.