×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  Ministri i ri i Mbrojtjes pret në takim komandantin e KFOR-it

  Insajderi
  21 August 2023 - 15:37

  Ministri i ri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci sot është takuar me komandantin e KFOR-it, gjeneralmajor Angelo Michele Ristuccia.

  Ata kanë diskutuar për situatën e sigurisë në vend, ku kanë theksuar vazhdimin e bashkëpunimit në mes të dy institucioneve, në kuadër të mandateve që kanë.

  Në njoftim e Ministrisë së Mbrojtjes është bërë e ditur se Maqedonci e ka njoftuar komandantin e KFOR-it lidhur me proceset aktuale si dhe për synimet për integrim në organizatat euroatlantike.

  “Ndër tjerash, në këtë takim u bisedua lidhur me situatën e sigurisë në vend, ku të dy bashkëbiseduesit e theksuan se bashkëpunimi i ngushtë mes Ministrisë së Mbrojtjes dhe FSK-së me KFOR-in do të vazhdojë edhe më tej në kuadër të mandateve që kanë, në shërbim të sigurisë së gjithë qytetarëve të Republikës së Kosovës”, ka njoftuar Ministria e Mbrojtjes.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark