×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  “Mirëbesimin vetëm në ShBA”, Haradinaj – Stublla reagon pas dështimit të marrëveshjes

  Insajderi
  21 November 2022 - 17:32
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka kërkuar që kryeministri Albin Kurti mos të ‘dorëzohet’ te shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell, pasi të hënën nuk pati asnjë marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë.

  Sipas saj, shefi i qeverisë nuk duhet të dorëzohet deri sa të marrë ndonjë ftesë për takim nga Departamenti i Shtetit dhe Shtëpia e Bardhë.

  “Albin Kurti bën mirë të mos ‘dorëzohet’ tek Borell në Bruksel, deri në një takim të ftuar nga DASH dhe Shtepia e Bardhë. Mirëbesimin vetëm në ShBA’, shkroi ajo në Twitter.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark