×
 • Sport
 • Sport

  Modric kushton 387 milionë funte

  Insajderi
  07 March 2016 - 16:43
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Luka Modric ka një klauzolë blerjeje me shifra marramendëse. Sajti i njohur për zbulimet e kontratave “Football Leaks” ka bërë zbulimin e radhës që ka lidhje me yllin kroat të madrilenëve.

  Futbollisti kroat ka një klauzolë të frikshme për t’u larguar që shkon në 387 milionë funte, ose afro 500 milionë euro.

  Luka Modric, është në kontratë me ‘Los Blancos’ deri në verën e vitit 2018, dhe përfiton 5.6 milionë euro në vit.

  Në kontratën e vjetër ai përfitonte, rreth 4.8 milionë euro në vit duke përmirësuar ndjeshëm financat e tij personale.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark