08:07 - 02 Dhjetor 2022

Mot i vranët dhe me riga të dobëta shiu pritet të mbajë sot në vendin tonë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius.

Ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë mesatare dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i veriperëndimit dhe verilindjes.

Tags: