×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Moti i keq, nesër nuk mbahet mësim në disa shkolla të Istogut

  Insajderi
  20 November 2022 - 19:53
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Komuna e Istogut ka bërë të ditur se mësimi në disa shkolla nuk do të mbahet nesër.

  Me anë të një njoftimi thuhet se kjo po ndodhë për shkak të situatës të krijuar si pasojë e reshjeve të mëdha atmosferike.

  “Të nderuar mësimdhënës, nxënës dhe ju prindër pas reshjeve të mëdha të shiut në Komunën e Istogut, është vështirësuar qarkullimi dhe për shkak të rrezikut që paraqet kalimi i nxënësve në ato rrugë ndërprehet mësimi për ditën e nesërme me 21.11.2022 në këto shkolla: Gjimnazi “Haxhi Zeka” Istog, SHFMU “Bajram Curri” në Istog, Kopshti i Fëmijëve “Gëzimi Ynë” në Istog dhe SHFMU “Ndre Mjeda” në Rakosh”.

  “Në shkollat e tjera mësimi do të zhvillohet normalisht. Për çdo ndryshim do të ju njoftojmë me kohë”, thuhet në njoftim.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark