14:44 - 22 Shtator 2020

Vedat Muriqi është sot njëri prej futbollistëve më të mirë dhe më të famshëm shqiptarë.

Sulmuesi prizrenas e bëri një sezon të shkëlqyeshëm me Fenerbahçes dhe si rezultat u transferua në Lazio ditë më parë për 18 milionë euro, me shume ne Insporti.com