×
 • Sport
 • Sport

  Nagelsman ka një spiun në skuadër, mediat gjermane i publikojnë skemat taktike të Bayernit!

  Insajderi
  18 March 2023 - 22:06
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ndizet situate brenda Bayernit të Mynihut. Julian Nagelsmann ka treguar publikisht zemërimin e tij pasi Sport Bild publikoi një përshkrim të detajuar të planeve taktike të ekipit të tij.

  Gazeta gjermane tregoi dokumentet origjinale që trajneri i Bayernit u dorëzoi lojtarëve të tij, në të cilat shpjegohet me shumë detaje misioni që secili duhet të kryejë taktikisht, si dhe itinerarin e tij specifik. Pamjet shoqërohen me disa shënime në të cilat një rëndësi të veçantë ka ajo që tekniku e quan “xhol”, që është anësori wild card i ngarkuar të krijojë epërsi në linja me lëvizjet e tij.

  Nagelsman ka një spiun në skuadër, mediat gjermane i

  Rrjedhja e informacionit ka bërë të ndihet shumë keq Nagelsmann, i cili u shpreh shumë i ashpër në paraqitjen e tij para mediave: “Më shqetëson shumë. Personi që e transmeton këtë dëmton secilin nga lojtarët, ai nuk është objektivi. Cili është personi që transmeton këto? Çfarë po pret? Nuk e shoh se cili mund të jetë motivimi i tij, përtej lehtësimit të detyrës për kundërshtarin”.

  Nagelsmann e di se do të jetë shumë e vështirë për të gjetur “spiunin”: “Spiunët janë specie të mbrojtura. Sa herë që kaloni nëpër fshat, shihni 80,000 spiunëve dhe nuk mund t’i shpëtoni prej tyre. Zbulimi i tyre është shumë, shumë i vështirë.”

  Trajneri e kupton që ajo që ndodhi është një tradhti ndaj kodeve të futbollit: “Përpiqem të gjej arsyen. Për mua është gjithmonë e rëndësishme të jem në gjendje të shikohem në pasqyrë gjatë natës, të trajtoj mirë lojtarët dhe kolegët e mi trajnerë. Shpresoj që ky person të mos shihet në pasqyrë sepse nuk do të ndihet mirë.”

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark