×
 • Sport
 • Sport

  Nagelsmann nis revolucionin te Kombëtarja gjermane, katër emra befasues pritet të ftohen

  Insajderi
  28 September 2023 - 19:36

  Gjermania futbollistike është duke pritur me padurim skuadrën e parë të trajnerit të ri të kombëtares Julian Nagelsmann.

  Nagelsmann me sa duket po planifikon t’i japë më shumë mundësi lojtarëve të ri.

  Trajneri i ri ka në listën e tij Maximilian Beierin si debutuesin e parë për kombëtaren gjermane. Sulmuesi 20-vjeçar i Hoffenheim-it tërhoqi vëmendjen në Bundesligë në fillim të sezonit me katër gola dhe një asistim në 245 minuta lojë.

  Shanse për t’u nominuar kanë edhe Kevin Behrens nga Union Berlin, sulmuesi i Këlnit, Davie Selke dhe madje edhe Robert Glatzel nga klubi i divizionit të dytë Hamburger SV.

  Nagelsmann pritet të shpallë skuadrën brenda pak dite. Nagelsmann do të debutoi muajin e ardhshëm në miqësoret ndaj SHBA-ve dhe Meksikës.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark