×
 • Lajme
 • Lajme

  NATO për 25 vjetorin e çlirimit: Misioni ynë është sigurimi i paqes dhe lirisë së lëvizjes për të gjithë njerëzit në Kosovë

  Insajderi
  12 June 2024 - 17:24
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  NATO përmes një postimi në faqen zyrtare kanë shkruar me rastin e 25 vjetorit të ndërhyrjes së forcave ushtarake të Aleancës Veri-Atlantike në Kosovë.

  Nga misioni i NATO-s theksojnë se roli i Aleancës është për të mbajtur një ambient të qetë dhe për të siguruara lirinë e lëvizjes për të gjithë njerëzit në Kosovë, në mënyrë të paanshme dhe në linjë me mandatin e dhënë nga Kombet e Bashkuara.

  “Sot shënohen 25 vjet nga misioni paqeruajtës i NATO-s në Kosovë. Misioni punon për të ruajtur një mjedis të sigurt dhe për të siguruar lirinë e lëvizjes për të gjithë njerëzit në Kosovë, në mënyrë të paanshme dhe në përputhje me mandatin e tij të OKB-së”, thuhet në reagim.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark