×
 • Sport
 • Sport

  Navas drejt një rekordi të ri

  Insajderi
  08 March 2016 - 18:38
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Portieri kostarikan i madrilenëve, Keylor Navas, do të thyejë një rekord në Ligën e Kampionëve nëse nuk pëson gol në 28 minutat e para të ndeshjes që zhvillohet të martën ndaj Romës, në kuadër të Ligës së Kampionëve.

  Nëse Los Blancos nuk pëson gol në 28 minutat e para atëherë Navas do të hyjë në analet e Ligës së Kampionëve si portieri me kohëzgjatjen më të madhe në histori të saj që nuk ka pësuar gol.

  Navas në shtatë ndeshjet e deri tanishme të Ligës së Kampionëve nuk ka pësuar asnjë gol. Dhjetë herë fituesi i ligës më prestigjioze evropiane për klube përgjatë 630 minuta lojë nuk ka pësuar gol.

  Navas në këtë formë do të ngjitet në pozitën e dytë, të cilën e mban Van der Saar, i cili e zotëron këtë rekord që nga viti 1995-96 kur ishte pjesë e Ajax Amsterdamit.

  Ndërsa në pozitën e parë me 995 minuta pa pësuar gol gjendet Arsenalli i vitit 2005/06, kur në portë ishin Jens Lehmann dhe Manuel Almunia.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Insporti
  18 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark