×
 • Lajme
 • Lajme

  Ndryshime në qeveri, emërohen 5 zv.ministra të rinj

  Insajderi
  02 March 2016 - 13:39
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Pas zëvendësimit të ministrave, këtë javë ndryshimet në qeveri janë bërë në nivel zv. ministrash.

  Në mbledhjen e kësaj të mërkure qeveria ka miratuar emërimin e Eralda Methasanit zv. ministre të Integrimit, Redi Shtinon si zv. ministër në Arsim, Kledi Xhaxhiu si zv.ministër i Mjedisit dhe Eridian Salianji si zv.ministër i Drejtësisë.

  Salianji do të zëvendësojë në këtë post Idlir Peçin, i cili do të kalojë si zv.ministër i Mbrojtjes.

  Pothuaj një muaj më parë një tjetër rrokadë u bë në rang zv.ministrash, e më pas largimi nga qeveria i minsitrit të Financave Shkëlqim Cani.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark