×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Në një qendër votimi në Zveçan kanë votuar vetëm pesë persona

  Insajderi
  23 April 2023 - 19:40
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Gjatë pasdites në qendër të komunës së Zveçanit dhe në fshatrat përreth kësaj komune është shtuar vetëm frika e qytetarëve serbë për të votuar.

  Në qendrën më të madhe të votimit në këtë komunë ku kanë të drejtë mbi pesë mijë qytetarë për të votuar, vetëm katër persona me në krye me kandidaten për kryetare Sllagjana Pantoviq, kanë shfrytëzuar të drejtën e votës.

  Edhe nga shqiptarët ka dalje të ulët në krahasim me zgjedhjet e kaluara.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark