22:50 - 12 Qershor 2021

Martesa jashtë vendit nuk ka qenë kurrë më tërheqëse se viteve të fundit.

Tani që udhëtimet dhe dasmat janë përsëri të mundshme, çiftet që planifikojnë ditën e tyre më të rëndësishme janë gati të shkojnë kudo që dëshirojnë.

Në një studim të ri ka zbuluar destinacionet kryesore më trendi për tu martuar.

Uells është një ndër vendet e rëndësishme për të kaluar ditën më të rëndësishme të jetës tuaj, në listën tuaj mund të keni edhe Bahamas shumëngjyrëshe, të lagura nga dielli.

Në Shtetet e Bashkuara, Kalifornia zë vendin e parë me Koloradon dhe Florida.

Për të bërë një fluturim tjetër me distancë të gjatë, pse të mos planifikoni një muaj mjalti në gjithë amerikën?

Portugalia gjithashtu është një qendër e madhe e arkitekturës. Ky vend i vogël, por i fuqishëm është shtëpia e disa prej bregdeteve më të bukura të Evropës dhe qytete si Lisbona dhe Porto bëjnë një vend të mrekullueshme, shkruan CNN, transmeton Klankosova.tv.

Spanja është një destinacion tjetër popullor i dasmës. Ky vend i larmishëm ka gjithçka, nga një fshat deri te skajet joshës të qytetit, lojëra të bukura dhe Pirenejt për adhuruesit e maleve.

Me një pasuri të plazheve dhe tempujve të bukur, Tajlanda është vendi i përsosur i dasmës për çiftet aventureske, i njohur gjithashtu për sportet ujore dhe eksplorimin në ishuj me anije.

Të gjithë kemi parë pamje të pabesueshme të dasmës nga Malësia Skoceze dhe Liqenet. Pjesa më veriore e Mbretërisë së Bashkuar u bë praktikisht pë rastet e paharrueshme. Historia e pasur e Skocisë dhe kultura unike duke e bërë atë një cep të veçantë të botës romantike.

Nëse jeni tip personi për festa 24 orë, atëherë ja keni qëlluar, Ibiza është një tjetër destinacion i përsosur për dasmë.