×
 • Sport
 • Sport

  “Nëse do të isha tifoz i Nantesit, do ta braktisja stadiumin”

  Insajderi
  08 March 2016 - 15:40
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Kapiteni i Shqipërisë, Lorik Cana, nuk u paraqit mirë në ndeshjen e fundit të Nantesit ndaj Rennes, të humbur 4-1, dhe vetë mbrojtësi e pranon lojën e dobët të zhvilluar nga skuadra e tij të dielën.

  Cana ka folur pas ndeshjes ka folur pwr mediet franceze dhe ka thënë se ndeshja ndaj Rennesit ishte një humbje e turpshme.

  “Nuk kam fjalë për këtë ndeshje. Duhet të kishim bërë më mirë, por futbolli i ka të gjitha. Duhet t’i kuptojmë edhe tifozët në këto momente, por ne vinim nga disa rezultate pozitive dhe një hap fals është i pranueshëm”, deklaroi Cana.

  Cana tha se në kushte të tilla do ta braktiste edhe vet stadiumin po të ishte tifoz i skuadrës së Nantesit.

  Edhe unë do ta kisha braktisur stadiumin pas një ndeshjeje të tillë në rast se do të isha tifoz i Nantës”, ka thënë Cana. /Insajderi.com

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark