×
 • Sport
 • Sport

  Nesër dita e fundit e Blatter si president i FIFA-s

  Insajderi
  25 February 2016 - 20:12
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Të premten do të mbahen zgjedhjet në FIFA, ku do të zgjidhet presidenti i ri i institucionit më të lartë të futbollit botëror. Me këtë ditë do të shënohet edhe fundi i epokës Blatter, i cili ishte president i FIFA-s prej vitit 1992.

  Nesër do të jetë dita e 6471-të për Blatter si president dhe fundi i tij në krye të institucionit më të lartë të futbollit botëror, cka do t’i hap rruge dikujt tjetër në atë post.

  Blatter u pezullua nga detyra e tij si president pas akuzave për korrupsion, në dhënien e Kupës së Botës 2022 për Katarin para SHBA-së.

  Kandidat për të marrë postin e Blatterit si president të FIFA-s janë: Gianni Infantino, Sheikh Salman bin El-Khalifa, Prince Ali bina al-Hussein, Jerome Champagne, Tokyo Sexëale.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark