×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Netanyahu: Gjysma e komandantëve të Hamasit u vranë në Gaza

  Insajderi
  05 December 2023 - 23:30

  Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu, tha se gjysma e e komandantëve të Hamasit u vranë në Gaza.

  Ai këtë pretendim e dha gjatë konferencës për shtyp më herët këtë mbrëmje, pa ofruar një numër specifik.

  Ndërsa, Hamasi nuk ka konfirmuar numrin e komandantëve të tij të vrarë në luftime, raporton Al Jazeera.

  “Ne po i lajmë hesapet me të gjithë ata që rrëmbyen, morën pjesë, vranë, therën, përdhunuan dhe dogjën vajzat e popullit tonë”, tha Netanyahu.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark