19:53 - 17 Mars 2018

Lojtari më i ri në ekipin e Santos – që zhvilloi lojtarë si: Pelle, Robinho, Neymar – mbrëmë ka prezantuar botës yllin e ri.

Rodrygo është lojtari që ka shënuar për Santos kundër Nacional, në ndeshjen e vlefshme për Copa Libertadores, që është ekuivalenti i Champions League në Amerikën Jugore.

Rodrygo, më të filluar pjesa e dytë, merr topin… driblon si një legjendë drejtë portës së Nacional…  dhe shënon golin e dytë për Santosin, kështu duke u bërë lojtari më i ri në histori të Copa Libertadores, që hyn në listën e golshënuesve.

Klikoni KËTU, për të shikuar golin e super talentit brazilian Rodrygo Goes.

Neymar i ri – lojtari më i ri në histori të Copa Libertadoers që shënon (VIDEO)