15:00 - 13 Qershor 2021

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit, janë shënuar shtatë raste të reja me koronavirus, teksa një person ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit.

Gjithashtu, në 24 orët e fundit, janë bërë 2117 testime dhe 1907 persona janë vaksinuar.

Raporti i plotë:

13 Qershor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.907 doza të vaksinës kundër COVID-19.

ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 98.277 doza të vaksinës.

ℹ Nga 2.117 testime, 7 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

ℹ Sot janë shëruar 103 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 104.894.

ℹ Në total numri i rasteve aktive është 434.