×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Një luan në kopshtin zoologjik në Kinë po mbahet në kushte mizore- Dalin pamjet e rënda

  Insajderi
  16 March 2023 - 17:37

  Një luan i lodhur dhe i uritur në një kopsht zoologjik në Kinë ka ngjallur reagime të shumta në mediat online.

  Siç shkroi DailyMail të enjten, luani u filmua në kopshtin “Jinniu Lake Safari”, ku kafsha nga kequshqyerja u tha se mbeti në atë gjendje, pa kujdes të duhur nga stafi.

  Komentuesit kanë kritikuar pronarët e kopshtit zoologjik, ndërsa nga kopshti kinez s’është dhënë asnjë sqarim për rastin.

  Ky kopsht është i njohur në Kinë nga shumë turistë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark