×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Një nga anëtarët e familjes mbretërore zbulon rastësisht pseudonimin e Elizabeth

  Insajderi
  07 October 2022 - 08:12
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Sarah Ferguson ka zbuluar pseudonimin e Mbretëreshës Elizabeth. Sarah ishte e martuar me djalin e dytë të monarkes së ndjerë, Princin Andrew nga viti 1985 deri në 1996 dhe së bashku ata kishin dy vajza Princeshën Beatrice dhe Princeshën Eugenie.

  Pas divorcit të saj nga Princi Andrew, Sarah Ferguson mbajti lidhje të forta me monarken e ndjerë. Në një intervistë të fundit me rastin e librit të saj të ri, asaj i mungonte emri i dashur me të cilin e quanin mbretëreshën Elizabeth e cila u nda nga jeta më 8 shtator.

  “Unë e kam njohur shefen gjatë gjithë jetës sime dhe nuk ka asnjë si ajo. Nuk do të bëja asgjë pa marrë më parë miratimin nga shefja dhe sot e kësaj dite, kjo është ajo që mendoj ”, tha Sarah Ferguson për Telegraph, duke zbuluar se emri i përkëdhelur i mbretëreshës ishte “bos”.

  Dhe shtoi se të njëjtën gjë ka bërë, pra ka marrë miratimin e saj edhe për librin e saj: “ Kur e shkruam librin, ia dhamë shefes dhe i thashë: “Nuk ke nevojë ta lexosh”. “. Ajo vazhdoi duke thënë: “Mendoj se ajo ishte krenare për atë që bëmë. Kjo është një punë e madhe edhe për mua. Ajo ishte shumë, shumë e veçantë”.

  Romani i parë i Sarah Ferguson Zemra e saj për një busull u botua vitin e kaluar dhe tregon historinë e zonjës Margaret Montagu Douglas Scott dhe se si një akt zemërimi i kushtoi asaj vendin e saj në shoqëri. Libri i saj i dytë me titull: ” A Most Intriguing Lady ” do të dalë në shkurt 2023./abcnews.al

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Botë
  13 June 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark