×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Një përdorues i iPhone 15 lëshon një paralajmërim – thotë se një aplikacion po e zbraz 25% të baterisë së telefonit të tij

  Insajderi
  03 October 2023 - 19:29

  Apple njoftoi zyrtarisht lansimin e serisë së pritur me padurim iPhone 15 të kompletuar me një grup të ri funksionesh disa javë më parë (12 shtator), por është e qartë se jo të gjithë janë 100 për qind të kënaqur me të gjitha.

  Dhe ndërsa shumë e duan pajisjen e tyre më të fundit – nuk është sekret që përdoruesit e iPhone 15 kanë qenë të shpejtë për të ndarë problemet e tyre me teknologjinë e kushtueshme.

  Një përdorues i iPhone 15 që atëherë ka lëshuar një paralajmërim në internet pasi pretendoi se një aplikacion i veçantë po e zbrazte 25% të baterisë së tij, përcjell Telegrafi.

  Një pronar i serive më të fundit të Apple, Aaron Zollo, shkoi në X, dikur Twitter, për të treguar ‘përvojën’ e tij të iPhone 15 Pro Max ‘deri tani’.

  Ndërsa Zollo – i cili është një historian i vetëshpallur ‘iOS dhe Android Beta’ – kishte një sërë shënimesh pozitive, kishte një problem të veçantë me baterinë e pajisjes.

  “Jetëgjatësia e baterisë është e njëjtë me 14 pro max tim (e tmerrshme). Safari po përdor 25% të baterisë për disa arsye dhe unë as nuk kam asnjë faqe interneti të hapur”, citohet të ketë shkruar ai. /Telegrafi/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark