09:27 - 22 Maj 2022

Një person i gjinisë mashkullore është gjetur pa shenja jete nga një dëshmitar në shtëpinë e tij në Prizren.

Rasti në polici është hapur si “hetim i vdekjes”, teksa trupi i pejetë i viktimës me urdhër të prokurorit është dërguar në IML për obduksion.

Njoftimi i plotë i policisë:

HETIM I VDEKJES /Prizren NN – NN. Me 21.05.2022  viktima mashkull kosovar është gjetur pa shenja jete në shtëpinë  e tij nga dëshmitari mashkull kosovar. Njësitë relevante dhe ekipi mjekësor kanë dalur në vendin e ngjarjes ku është konstatuar vdekja e viktimës. Me vendim të prokurorit  trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për Obduksion.