×
 • LifeStyle
 • LifeStyle

  Njihuni me hotelet më të mira në botë (FOTO)

  Insajderi
  11 November 2022 - 14:09

  Me pjesën më të madhe të botës plotësisht të hapur përsëri, njerëzit janë të gjithë më se gati për një udhëtim të madh, festiv.

  Nga arratisjet në ishujt tropikal në Maldive dhe Hawaii deri tek arratisjet magjepsëse urbane në Sidnei, Hollywood dhe Singapor, këto hotele janë ideale për pushimin që e keni ëndërruar gjithmonë.

  Brando, Polinezia Franceze: Për një largim një herë në jetë, ky resort ishull privat ultra-luksoz do të ishte i vështirë për t’u mposhtur.

  Matakauri Lodge, Zelanda e Re: Kjo shtëpizë në brigjet e liqenit Wakatipu, jashtë Queenstown, krenohet me pamje mahnitëse malore.

  Sensei Lanai, Hawaii: Shtëpitë private të spa-ve janë të shpërndara mes gjetheve të harlisura në Sensei Lanai.

  Hotel Château du Grand-Lucé, Francë: Një kështjellë e shekullit të 18-të në Luginën e Loire me suita dhe shumë hapësirë të qetë në natyrë tingëllon si një mënyrë e mirë për të nisur disa udhëtime ndërkombëtare.

  Jack’s Camp, Botsvana: Ky kamp safari luksoz është i vendosur brenda një rezerve private të kafshëve të egra prej miliona hektarësh në shkretëtirën Kalahari.

  Jack’s Camp: Kampi u rihap në fillim të vitit 2021 pas një rinovimi që dyfishoi madhësinë e tendave të tij luksoze të mysafirëve.

  1 West Hollywood, Los Angeles: Pishina e këtij hoteli me kabane është një vend i shenjtë qetësie lart mbi rrugët e ngarkuara të LA.

  Grand Hotel Tremezzo, Itali: Një pishinë pikërisht në majë të liqenit Como është një tjetër mundësi për notim dhe rrezitje.

  Grand Hotel Tremezzo: Kjo dhomë luksoze ka pamje nga liqeni i bukur Como në Lombardi, në veri të Italisë.

  Soneva Jani, Maldive: Vendpushimi i fundit mbi ujë, vilat e Soneva Janit janë të pajisura me pishina private dhe rrëshqitje uji.

  Raffles Singapore: Prona 135-vjeçare është përkufizimi i luksit, nga suitat e saj të përditësuara së fundmi te Long Bar elegant, ku kokteji Singapore Sling u shpik më 1915.

  Crown Sydney, Australi: Kjo pronë u hap në fund të vitit 2020 pas katër vitesh ndërtimi me një renovim që kushtoi mbi 1.7 miliardë dollarë.

  Silversands Grenada: Një vendpushim elegant në “Spice Island” të paprishur të Grenadës, Silversands krenohet me pishinën më të gjatë në Karaibe me 100 metra.

  W Melbourne, Australi. Ndërtimi i tij kushtoi rreth 1.25 miliardë dollarë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark