23:19 - 21 Janar 2022

Norwich ka nisur të jap shenja jeta në Premier Ligën angleze.

Pas fitores në javën e kaluar ndaj Evertonit, Norwich ka marrë një fitore të madhe në udhëtim duke e mposhtur Watfordin një konkurrentë direkt në luftë për mbijetesë.

Sargent ka shënuar dy gola dhe një autogol nga Kucka, derisa protagonist ishte edhe Milot Rashica që asistoi te goli i dytë.

Rashica luajti 90 minuta dhe zhvilloi një paraqitje të mirë për ‘Kanarinat’.

Norwich tani ka 16 pikë dhe pozicionohet në pozitën e 17, ndërsa Watford është një pozitë më poshtë me 14 pikë.