×
 • Sport
 • Sport

  “Nuk kalon ditë që nuk më bie ndërmend finalja e humbur ndaj Barcelonës”

  Insajderi
  22 February 2016 - 16:31
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Ish-futbollisti francez, Thierry Henry, ka treguar se humbja në finalen e Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës në vitin 2006 ishte më e dhimbshmja në jetën e tij.

  Duke folur për gazetën spanjolle ‘Marca’, para duelit mes dy ish-skuadrave të tij Arsenal dhe Barcelona e cila do të zhvillohet të martën në mbrëmje në Londër, Henry ka rrëfyer përjetimet e tij pas finales së 2006-ës.

  “Nuk ka ditë që kalon dhe nuk më bie ndërmend ajo ndeshje”, rrëfeu legjenda e Arsenalit duke thënë se atë natë në Paris kishte shumë shokë e familjarë që kishin ardhur në stadium për ta ndjekur atë në finalen e humbur.

  Arsenali humbi finalen e vetme të Ligës së Kampionëve që kishte arritur ndonjëherë. Epërsinë që e kishin fituar ‘topçinjtë’ me golin e Sol Campbell, e përmbysën katalanasit me golin e Eto’s dhe brazilianit Belleti.

   

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Insporti
  18 July 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark