×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Numri i pengjeve izraelite që thuhet se kanë vdekur arrin në 42

  Insajderi
  24 June 2024 - 23:39
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Forcat Mbrojtëse të Izraelit, tha se rreshteri major Mohammad Alatrash, u vra më 7 tetor dhe trupi i tij po mbahet nga Hamasi.

  Me përditësimin për vdekjen e 39-vjeçarit, numri i pengjeve që besohet se janë ndarë nga jeta që nga 7 tetori. arrin në 42.

  Në një përditësim më 8 qershor, zyra e kryeministrit izraelit kishte thënë se të paktën 41 pengje nga sulmi i 7 tetorit besohej të ishin të vdekur, me trupat e tyre të mbajtur në Rripin e Gazës.

  Forumi i Pengjeve dhe Familjeve të Zhdukura vajtoi Alatrashin në një deklaratë dhe tha se do të qëndrojë pranë familjes së tij derisa eshtrat e tij të kthehen në Izrael, shkruan CNN

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark