×
 • Lajme
 • Insajderi / Ballina 5

  Nxënësi i shkollës në Prizren dërgon mesazhe te drejtori: Kam bërë listën e nxënësve që do t’i vras

  Insajderi
  01 June 2023 - 11:13

  Një ngjarje jo fort e zakontë ka ndodhur mëngjesin e djeshëm në qytetin e Prizrenit, ku drejtori i shkollës së mesme të mjekësisë ‘Luciano Motroni’ ka kërkuar ndihmën e Policisë pas disa mesazheve kërcënuese që ka marrë nga një nxënës.

  Burimet e Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë kanë bërë me dije se i mituri ka nisur dhjetëra mesazhe në numrin e drejtorit të shkollës, duke e kërcënuar se ka bërë një listë me emrat e nxënësve të cilët do t’i vrasë, përfshirë këtu edhe vetë drejtorin.

  Si rezultat i denoncimit, njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe më pas kanë njoftuar edhe prokurorin lidhur me rastin.

  Me urdhër të Prokurorit të Shtetit, rasti është cilësuar ‘Kanosje.

  Ndërkohë në raportin 24-orësh të policisë thuhet se i dyshuari është me të meta psikike.

  “Më 31.05.2023 është raportuar se i dyshuari mashkull kosovar nxënës përmes rrjeteve sociale ka bërë rreth tridhje mesazhe kërcënuese. I dyshuari është me të meta psikike. Rasti është duke u hetuar”.

  Kujtojmë se muajin e kaluar në Beograd një nxënës ka vrarë 10 persona në shkollën e tij. I njëjti listën e vrasjes e kishte përgatitur më herët.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark