×
 • Sport
 • Sport

  Objektivat e Guardiolas

  Insajderi
  23 May 2016 - 09:27
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Trajneri i ri i Manchester City, Pep Guardiola, pritet të bëjë ndryshime të mëdha këtë verë, edhe në rast se ai arrinë që të transferojë vetëm disa prej lojtarëve që thuhet se i ka cak.

  Listës së lojtarëve që Guardiola pritet t’i lëshojë gjatë verës është e gjatë, dhe fillon me mbrojtësin Demicheslis.

  Pas tij vijnë Yaya Tourse, Zabaleta, Mangala, ndërsa edhe portieri Joe Hart pritet të zëvendësohet nga dikush tjetër, por anglezi mund të qëndrojë si portier I dytë.

  Në anën tjetër, mesfushori i Dortmund është raportuar se ka nënshkruar kontratë me City-n, por meqë është i lënduar deri në tetor, Pep mund të sjellë nga ish-klubi i tij, Bayern, lotjarin Thiago, shkruan Goal.com

  Me largimin e Toure, Pep dëshiron që të ketë në ekip mesfushorin gjerman të Realit, Toni Kroos, kurse edhe Paul Pogba mbetet cak i klubit që nuk heziton të shpenzojë shuma marramendëse./Insajderi.com

   

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark