12:25 - 22 Janar 2022

Beatrix u eleminua mbrëmjen e djeshme, ku përballë saj në nominim ishin Einxhel Shkira dhe partneri i saj Donald Veshaj. Publiku votoi për konkurrentin që do të linte shtëpinë.

Pavarësisht situatës jashtë, banorët brenda e kanë dashur dhe e kanë vlerësuar Beatrix dhe shumica edhe e atyre që kanë dalë kanë folur mirë për të.

Me daljen e saj nuk u përlotën vetëm banorët, por edhe shumë në studio.

E menjëherë pas këtij eliminimi ishte Olsa Muhameti e cila hodhi një story që e fshiu shpejt me shkrimin:

“Kush vdiq mo fol”

Epo ky status nuk ngeli pa u vënë re na mikesha e ngushtë e Beatrix, Oriola Marashi e cila reagoi me një status duke shkruar: “Vdiq emisioni jot.”, referuar “Përputhen” drejtuar Olsës dhe Bora Zemanit, ish-partnerja e Donaldit dhe drejtuesja e emisionit.