×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Osmani bisedon me presidentin e Izraelit, kjo ishte tema e diskutimit

  Insajderi
  21 March 2023 - 20:54
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani sot ka zhvilluar sot një bisedë me Presidentin e Shtetit të Izraelit, Isaac Herzog.

  Osmani ka diskutuar me për potencialin e rritjes së bashkëpunimit në fushën e mbrojtjes, trashëgimisë kulturore dhe inovacionit, ndërsa vlerësuan lartë partneritetin në rritje në mes të dy vendeve

  Presidentja Osmani potencoi rëndësinë e thellimit të bashkëpunimit diplomatik, për të mbështetur anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare.

  Ndërsa Presidenti Herzog eshfrytëzoi rastin që t’ia urojë muajin e Ramazanit besimtarëve myslimanë, festën e Pashkëve besimtarëve të krishterë, si dhe festën e “Passover”, besimtarëve hebre.

  Në fund, Presidentja Osmani ka dërguar urimet më të mira për gjithë popullin e shtetit të Izraelit.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark