16:20 - 24 Nëntor 2022

Presidentja Vjosa Osmani sot bashkë me bashkëshortin e saj, Prindon Sadriun, ishin të ftuar për të festuar Ditën e Falënderimeve.

Ajo u shpreh se qytetarët e Kosovës janë falënderues ndaj aleatëve amerikanë për mbështetjen e madhe, derisa shtoi se miqësia Kosovë-SHBA është më e fortë se kurrë.

“Populli i Kosovës është falënderues për shërbimin fisnik dhe mbështetjen e jashtëzakonshme të aleatëve tanë amerikanë që kanë shërbyer në vendin tonë dhe përkrah nesh përgjatë dekadave të fundit. Miqësia jonë është më e fortë se kurrë!”, shkroi Osmani në Facebook.