×
 • Lajme
 • Lajme

  Osmani takohet me Zelenskyn në Zvicër: Jemi për të dhënë mbështetje për lirinë e Ukrainës!

  Insajderi
  15 June 2024 - 18:53
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar sot me presidenten zvicerane Viola Amherd dhe me presidentin e Ukrainës, Volodymir Zelensky.

  Osmani tha se Kosova është në Samitin që po mbahet në Zvicër për Ukrainën për të treguar mbështetje e shtetit për lirinë e Ukrainës.

  “Ne jemi këtu për të ripërkushtuar mbështetjen tonë për lirinë e Ukrainës! #RrugaToPaqes #UAPeaceSummit🇽🇰🇨🇭🇺🇦 “, ka thënë Osmani.

  Në këtë Samit po marrin pjesë liderë edhe nga vende të tjera.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark