×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Osmani tregon se çka biseduan me Lajçakun

  Insajderi
  02 March 2024 - 09:16
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Presidentja e vendit,Vjosa Osmani dje është takuar me Miroslav Lajçak, të dërguarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi.

  Osmani tha se me Lajçakun kanë biseduar për zhvillimet e fundit dhe për dialogun.

  “Gjatë ADF2024, u takova me të Dërguarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Diskutuam për zhvillimet e fundit dhe procesin e dialogut”, ka shkruar Osmani në llogarinë e saj zyrtare në “X”.

  Takimi është zhvilluar në kuadër të Forumit të Diplomacisë në Antali të Turqisë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark