×
Show

Paditet Jay Z për 5 milionë dollarë

Insajderi
02 March 2016 - 10:20
Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

Rok grupi “The American Dollar” ka paditur reperin e njohur Jay Z për 5 milion dollar.

Anëtari i grupit, Jhon Emanuele ka pretenduar se kanali i cili i transmeton këngët e grupit “TIDAL” nën menaxhimin e Jay Z, ka transmetuar 116 këngë dhe nuk ia ka dhuruar një  pjesë të parave “Yesh Music”

Ndërsa përfaqësuesit e TIDAL, kanë mohuar akuzat duke thënë se ata i kanë paguar  Yesh Music  dhe Jhon Emanuele.

Në muajin e fundit të vitit të kaluar shtëpia diskografike “Roc Nation” e  Jay Z, ishte paditur edhe nga këngëtarja Rita Ora për neglizhim të karrierës e saj./Insajderi.com

OP-ED
Nga Rubrika

© 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

Impressum

Kontakt

Trademark