12:08 - 06 Shkurt 2023

Një fëmijë i vogël u nxorr nga rrënojat në qytetin Azaz të Sirisë, pas tërmetit shkatërrues që tronditi Sirinë dhe Turqinë, duke lënë qindra të vdekur.

Tërmeti me magnitudë 7.8 ndodhi në orët e para të së hënës, ndërsa njerëzit ishin në gjumë dhe dhjetëra pasgoditje janë ndjerë në orët e mëvonshme, raporton BBC.

Qindra të tjerë besohet se kanë mbetur nën rrënoja. Epiqendra e tërmetit ishte afër qytetit Gaziantep në Turqi dhe është ndjerë larg, deri në Qipro.

Kujdes pamjet e mëposhtme janë të rënda:

Tags: ,